داستان کوتاه فیلم کوتاه انصراف

«روشنا نقطه» در کتابفروشی‌ها کتاب منتخبان جایزه «ارغوان» رونمایی شد

«روشنا نقطه» در کتابفروشی‌ها
کتاب منتخبان جایزه «ارغوان» رونمایی شد

در آستانه برگزاری اختتامیه چهارمین دوره جایزه داستان‌نویسی «ارغوان»، از کتاب منتخبان این جایزه رونمایی شد.
این کتاب که نام آن «روشنا نقطه» است، با پیش‌گفتاری از احمد پوری، عضو هیات داوران و با مقدمه‌ای از اوژن حقیقی، دبیر این جایزه ادبی از سوی نشر «هفت رنگ» منتشر شده است.
جایزه «ارغوان» هدف اصلی خود را پس از کشف استعدادهای جوان، معرفی آنان و کمک برای ورود به فضای حرفه‌ای داستان نویسی و نشر می‌داند.
سال گذشته برگزارکنندگان این جایزه با همین هدف، از میان ۳۰ داستان‌نویس جوانی که آثارشان در سه دوره گذشته این جایزه برگزیده و منتشر شده بود، ۱۰ تن را دعوت کردند تا داستان‌هایی با موضوع «عشق و تنهایی» بنویسند.
نویسندگان جوان به دنبال این دعوت، پاییز سال گذشته ۱۰ داستان کوتاه با همین موضوع نوشتند که مراحل چاپ و آماده‌سازی آنها زمستان گذشته و بهار امسال انجام و حالا کتاب آنان «روشنا نقطه» منتشر و در کتابفروشی‌ها عرضه شده است.
هدف از این کار حمایت از این نویسندگان جوان است که همگی از کشف‌های دوره‌های پیشین جایزه «ارغوان» بودند و همینطور آشنایی هر چه بیشتر آنان با فضای حرفه‌ای و نشر کتاب.
احمد پوری در بخشی از پیش‌گفتار این کتاب با امید به بالندگی نویسندگان نونفس نوشته است: «مضمامین داستان‌ها، پرداخت فنی آنها و صیقل‌خوردگی هنری‌شان نشان می‌دهد که این نسل تازه نفس برآنند طرحی نو دراندازند در ادبیات داستانی سرزمین ما.»